Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου 2016

Συγχαρητήρια στα «δικά μας παιδιά» | Αθλητισμός

Ο Θάνος Τσιρίκος, μαθητής της Γ' τάξης του σχολείου μας με εξαιρετική του εμφάνιση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καταδύσεων Νέων-Νεανίδων (28 Ιουνίου – 3 Ιουλίου, Ριέκα) της Κροατίας κατέλαβε την 4η θέση στα 3 μ.τραμπολίνο και με τη βαθμολογία που έλαβε προχωράει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων στο Καζάν τον ερχόμενο χειμώνα (27/11 - 5/12).
Παράλληλα ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στο Μεσογειακό Κύπελλο Καταδύσεων (22-24 Ιουλίου, Μπολζάνο) κατηγοριών Β’,Γ’,Δ’ (COMEN CUP) καθώς αναδείχτηκε πρώτος στο αγώνισμα των 7.5 – 10μ. από πλατφόρμα στην κατηγορία Β’ και στα 3μ. τραμπολίνο της Β’ κατηγορίας ύστερα από μία καταπληκτική εμφάνιση.

Οι μαθητές μας Κορκολής Γιάννης (Β2), Μπόζιος Ηρακλής (Α3) και Στάθης Μιχάλης (Β4) του ΕΣΝ Βριλησσίων κατέκτησαν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων στη χειροσφαίριση (handball) επικρατώντας του Ολυμπιακού Κερατσινίου με σκoρ 24-25 στα πέναλτι.

Πολλά μπράβο στα παιδιά και στους γονείς τους…!!!