Μέσα από το blog του συλλόγου προσπαθούμε πάντα να σας κρατάμε ενήμερους, αλλά και να τιμούμε τις επιτυχίες των παιδιών.

Δυστυχώς οι εξελίξεις τρέχουν και παρόλο που τα νέα δεν είναι πλέον «φρέσκα», καλό είναι να υπενθυμίζουμε κάποιες σημαντικές διακρίσεις των παιδιών του σχολείου μας σε διάφορα επίπεδα.
Έστω και αργοπορημένα λοιπόν, θα θέλαμε να δώσουμε συγχαρητήρια στα «δικά μας παιδιά» που κάνουν περήφανους τους γονείς τους, το σχολείο και όλους εμάς μέσα από τις συμμετοχές και τις επιτυχίες τους σε διάφορες δραστηριότητες.

Σημείωση: Απολογούμαστε προκαταβολικά σε περίπτωση – πολύ πιθανή - που έχουμε παραλείψει άλλα παιδιά και ανάλογες επιτυχίες. Βασιζόμαστε στη δική σας πρωτοβουλία (γονέων & παιδιών) να μας παρέχετε τις πληροφορίες (syllogos.gk.1gv@gmail.com), ώστε κι εμείς με τη σειρά μας να ενημερώνουμε την ευρύτερη σχολική κοινότητα.

Καθώς από το blog του συλλόγου δεν έχουμε μέχρι σήμερα αναφερθεί ποτέ στις επιτυχίες της Μαρίας Τσάκου, ξεκινάμε με μια ανασκόπηση των τελευταίων χρόνων του γυμνασίου…

2014 – 2015 | Kung Fu και του Kick Boxing (semi contact)

v  ΜΑΙΟΣ 2014 – Fighting Cups |Ιταλία – Μιλάνο | Τρίτη θέση ανάμεσα σε 11 αγωνιζόμενες από όλη την Ευρώπη
v  ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2014 | Πρωτάθλημα Flanders | Βέλγιο | Συμμετοχή στην ελληνική αποστολή Kick Boxing
v  Συμμετοχή και διακρίσεις σε περισσότερους από 10 διασυλλογικούς και πανελλήνιους αγώνες Kung Fu και Kick Boxing, ανάμεσα σε δεκάδες άτομα και διάφορες κατηγορίες.
v  Συμμετοχή σε 5 πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα
v  Βράβευση από την ΠΟΚ (Πανελλήνια Ομοσπονδία Kick Boxing) και την Wu-shu (πανευρωπαϊκή ομοσπονδία Kung Fu) για τις διακρίσεις στο εξωτερικό και το εσωτερικό

H Μαρία Τσάκου είναι αθλήτρια του συλλόγου Βριλησσίων ΙΚΑΡΟΣ (Εθνικός προπονητής: Νίκος Μέμμος)

2015 | ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ (ΒΟΛΟΣ) | 3 ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΙΑ

Οι επιτυχίες συνεχίζονται και ο 13χρονος Αθ. Τσιρίκος κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια στο 1 και 3 μέτρα Τραμπολίνο καθώς και στα 5 μέτρα σταθερού βατήρα.

2015 | ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΑΛΑΣ | 3η ΘΕΣΗ

Τρία δικά μας παιδιά από το 1ο Γυμνάσιο Βριλησσίων ήταν μέλη της ομάδας ΠΑΠΑΚΥΡΙΤΣΗΣ ΑΠΣ η οποία κατέκτησε την 3η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου σάλας (Futsal) στη κατηγορία των παίδων:

Γιώργος Γούβαλης - Αλέξανδρος Δάσκαλος - Κωνσταντίνος Ντουμάνης

2015 | ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΔΗΜΟΥ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ | 3η ΘΕΣΗ

Στο τουρνουά 3 x 3 που έγινε από το Δήμο Βριλησσίων ο Πάνος Ανδρεάδης ήταν μέλος της νικήτριας ομάδας που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο (κατηγορία Γ’ γυμνασίου) και οι Σεραφείμ Ντέμος και Θοδωρής Ντάβαρης μέλη της δευτεραθλήτριας ομάδας που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο (κατηγορία Γ’ γυμνασίου).

Πολλά μπράβο στα παιδιά και στους γονείς τους…!!!